امروز: چهارشنبه 19 مرداد 1401 - 18:45 تبلیغات

روایت یک دانش‌آموز از تاثیر انس با قرآن در موفقیت‌های علمی

اصفهان (پانا) - سید‌محمد مهدی مصطفوی، فارغ‌التحصیل دبیرستان استعدادهای درخشان شهید اژه‌ای یک در اصفهان و حافظ کل قرآن است، دانش‌آموزی که رتبه‌ها و مقام‌هایش در مسابقات ریاضی، علمی و المپیاد، باعث نشد که از فعالیت‌های فرهنگی و پرورشی جا بماند.

چند نفر وام بدون ضامن گرفتند؟

تهران (پانا) - آخرین آمارهای دریافتی حاکی از این است که از بهمن سال گذشته تا نیمه تیرماه امسال ۱۲ بانک‌ در مجموع ۴۷۵ هزار فقره تسهیلات خرد بدون ضامن به مبلغ نزدیک به ۱۶ هزار میلیارد تومان پرداخت کرده‌اند.

بیشترین درخواست مردم از میادین میوه و تره بار چیست؟

تهران (پانا) - جانشین معاون خدمات شهری و محیط زیست سازمان بازرسی شهرداری تهران از بررسی وضعیت عملکردی 294 میدان و بازار میوه و تره بار بر اساس پیام‌های شهروندان در سامانه مدیریت شهری و نظارت همگانی (137+) خبر داد.

با 500 میلیون چه خودرویی می‌توان خرید؟

تهران (پانا) - با گران‌شدن تدریجی خودرو در سال‌های اخیر این سوال مطرح است که با چه میزان از نقدینگی و چه خودروهایی در بازار این روزها می‌توان تهیه کرد. بررسی‌ها نشان می‌دهد با محدوده قیمت 500 میلیون تومان عموماً خودروهای خارجی با کارکرد بالای 200 هزار کیلومتر مصرف یا خودروهایی که مونتاژی هستند‌ را خریداری کرد.

چرا سه کشور اروپایی حاضر در مذاکرات وین منفعل هستند

تهران (پانا) - در حالی که همه طرف‌های گفت‌وگوکننده در وین مواضع خود را در مورد گفت‌وگوهای اخیر به روشنی اعلام کرده‌اند، اما سه کشور فرانسه، انگلیس و آلمان که نمایندگان آن‌ها در مذاکرات حاضر نبودند تاکنون هیچ واکنشی در این خصوص نداشته‌اند.

آیا تصمیم‌سازان بورسی به همه‌چیز آگاه هستند؟

تهران (پانا) - در طول دو سالی که از شروع روند نزولی بورس گذشته، بسیاری از تصمیمات گرفته‌شده در جهت حمایت از بازار سهام ناکارآمد بوده است. دلیل این ناکارآمدی را می‌توان عدم شناخت دقیق از ‌سازوکار بازار دانست که در مواردی نظیر به‌کارگیری دامنه نوسان نامتقارن و حتی خود دامنه نوسان و حجم مبنا خودنمایی می‌کند.

معرفی آیین نخل گردانی، یکی از باشکوه‌ترین سبک‌های عزاداری حسینی

تهران (پانا) - آیین نخل گردانی به منظور تشییع نمادین پیکر امام حسین(ع) برگزار می‌شود و در الباقی ایام سال نخل‌ها در جلوی حسینیه‌ها و تکیه‌ها قرار داده می‌شوند و تا محرم سال بعد از آن‌ها مراقبت می‌شود.

جزییات پرداخت وام مسکن در پرده ابهام

تهران (پانا) - با گذشت یکسال از وعده ساخت یک میلیون واحد مسکونی در هر سال و ابلاغ دستورالعمل اجرایی اعطای تسهیلات احداث و نوسازی مسکن بانک مرکزی، همچنان از جزئیات انجام آن خبری در دست نیست.

حضرت سیدالشهدا(ع) روز عاشورا چه گفتند؟

تهران (پانا) - امام حسین (ع) در روز عاشورا به یاران خود فرمود مرگ پلی است برای رسیدن به بهشت و از طرف دیگر که دلش برای افرادی می‌سوخت که در مقابلش صف کشیده بودند، فرمود مرگ پلی است که گروه کافران را به جهنم می‌رساند.

پیچ آخر در مذاکرات وین؛ گشایش یا توقف؟

تهران (پانا) - موضوعات پادمانی امری جدا از برجام یا خواسته‌ای اضافی از سوی ایران نیست چرا که در سال 2015 نیز در متن برجام تعهدی سیاسی برای مختومه کردن ادعاها علیه برنامه هسته‌ای جمهوری اسلامی ایران از سوی آژانس ارائه شد.

همه عناوین بخش گزارش