امروز: سه شنبه 25 مرداد 1401 - 17:32 تبلیغات

«سامانه مؤدیان» نقطه شروعی برای خروج از نظام سنتی مالیاتی

تهران (پانا) - عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس گفت سامانه مؤدیان اشراف نظام مالیاتی کشور و داده‌های اطلاعاتی آن را تکمیل می‌کند. نظام مالیاتی کشور ناگزیر است که از حالت مأمورمحوری در روند مالیات‌ستانی به حالت سامانه‌محوری روی بیاورد و اگر این موضوع مهم را مورد غفلت قرار دهد، قطعاً با مشکلات عدیده دیگر مواجه خواهد شد.

بررسی هزینه رهن و اجاره آپارتمان 100 متری در تهران + جدول

تهران (پانا)- بررسی بازار اجاره‌بهای مسکن در شهر تهران حکایت از این دارد که رهن کامل مسکن با رشد قیمتی بالایی مواجه شده است، به‌طوریکه برای رهن کامل یک‌خانه 100 متری در تهران به‌طور متوسط باید از 400 میلیون تومان تا بیش از یک میلیارد تومان هزینه کرد.

الزام استفاده فعالان اقتصادی از شماره‌های اقتصادی جدید از ابتدای مهر

تهران (پانا) - اتاق اصناف ایران اعلام کرد فعالان اقتصادی ملزم به استفاده از شماره‌های اقتصادی جدید از ابتدای مهرماه امسال شدند؛ همچنین ترتیبات مربوط به اعلام شماره اقتصادی جدید به مودیان ابلاغ شد.

تولید ۳.۷ میلیون تن گوشت مرغ و تخم‌مرغ در سال جاری

تهران (پانا) -  مدیرکل دفتر طیور وزارت جهاد کشاورزی با اعلام اینکه امسال تولید نزدیک به سه میلیون و ۷۸۰ هزار تن گوشت مرغ و تخم‌مرغ در کشور پیش‌بینی می‌شود، گفت از ابتدای امسال تا کنون ۵۰ هزار تن گوشت مرغ و ۷ هزار تن تخم‌مرغ خوراکی از تولیدکنندگان خریداری شده است.

قیمت سکه 14 میلیون و 100 هزار تومان شد

تهران (پانا) - امروز در بازار آزاد قیمت طلای ۱۸ عیار هر گرم یک میلیون و ۳۱۰ هزار تومان و قیمت سکه تمام‌بهار آزادی طرح جدید ۱۴ میلیون و ۱۰۰ تومان است.

ضوابط ناظر بر کنترل مقدار دارایی‌های شبکه بانکی به‌روزرسانی و ابلاغ شد

تهران (پانا) - به گزارش بانک مرکزی، این بانک پیرو بخشنامه ۲۷ اسفند ۹۹ در ارتباط با «ضوابط ناظر بر کنترل مقداری دارایی‌های شبکه بانکی کشور»، در راستای متناسب سازی رشد ترازنامه بانک‌ها و مؤسسات اعتباری با شاخص‌های ثبات و سلامت، تصمیماتی را در جلسه هشتم مردادماه امسال اتخاذ و ابلاغ کرد. 

شاخص بورس منفی شد

تهران (پانا) - شاخص کل بورس تهران امروز (سه‌شنبه، ۲۵ مرداد‌) با چهار هزار و ۱۹۰ واحد کاهش در ارتفاع یک ‌میلیون و ۴۵۹ هزار واحدی ایستاد.

ثمردهی فعالیت‌های 10 ماهه‌ مناطق آزاد و ویژه اقتصادی در هفته دولت

تهران (پانا) - مشاور رئیس‌جمهوری و دبیر شورایعالی مناطق آزاد تجاری ـ صنعتی و ویژه اقتصادی از افتتاح و کلنگ‌‌زنی 71 پروژه سرمایه‌گذاری و عمرانی در مناطق آزاد و ویژه اقتصادی، همزمان با هفته دولت خبر داد.

سه خودروساز بزرگ کشور چه میزان خودرو تولید کردند؟

تهران (پانا) - ‌بررسی آخرین آمار مربوط به تولید و فروش خودروسازان مربوط به تیر ‌امسال نشان می‌دهد که کل فروش سه خودروساز بزرگ کشور (ایران خودرو، سایپا و پارس خودرو) در این ماه ۹۶ هزار و ۹۴۸ دستگاه بوده، این در حالیست که تولید خودروسازان در تیر ‌۸۴ هزار و ۹۹۳ دستگاه بوده که بیانگر پیشی‌گرفتن فروش از تولید است که می‌تواند یکی از نتایج تکمیل خودروهای ناقص و کاهش خودروهای دپویی باشد.

همه عناوین اقتصادی