امروز: سه شنبه 25 مرداد 1401 - 17:21 تبلیغات

مثلث شوم اقتصاد ایران

بیستم مردادماه امسال، فعالان بازارسرمایه، دومین سالگرد شروع دوره افت بازار را تجربه کردند. بازارسرمایه در ایران، عموما گام‌های کوتاه، اما شتابدار رشد و سال‌های طولانی رکود را تجربه می‌کند و اینک پس از رشد پنج‌ماه اول سال ۹۹، دو سال است که درگیر جریان رکودی و سنگین شده است.

کارنامه دخل و خرج ایرانی‌ها در سال ۱۴۰۰‌

تهران (پانا) - مرکز آمار ایران تصویر دخل و خرج ایرانیان در سال۱۴۰۰ را به‌روز کرد. بر اساس این گزارش، متوسط درآمد سالانه خانوارهای شهری در سال۱۴۰۰ با رشد ۵۰درصدی به بیش از ۱۱۲میلیون تومان رسید. از سوی دیگر متوسط درآمد سالانه خانوارهای روستایی نیز با افزایش ۵۱درصدی به حدود ۶۴میلیون تومان رسید.

اولین قطار مغناطیسی معلق جهان راه‌اندازی می‌شود

تهران (پانا) - چینی‌ها به‌تازگی اولین ریل مغناطیسی معلق را در جهان راه‌اندازی کرده‌اند. این ریل که با استفاده از آهنربا‌های دائمی ساخته شده است، می‌تواند یک «قطارآسمان» را برای همیشه و بدون هیچ‌گونه منبع تغذیه‌ای روی هوا نگه دارد.

10 خاصیت هندوانه

تهران (پانا) - هندوانه خواص مختلفی از جمله التیام دردهای عضلانی، کنترل فشار خون، پاکسازی ریه و بهبود عملکرد ریه را دارد.

چطور بفهمیم دچار مشکل روده شده‌ایم؟

تهران (پانا) - گاهی اوقات نشانه‌هایی در پوست وجود دارد که اگر آنها را به موقع بشناسید میتوانید به‌راحتی بیماری درونتان را متوجه شوید و برای درمان آن اقدام کنید.

کاکائو مفید است یا مضر؟

تهران (پانا) - کمتر کسی را پیدا خواهید کرد که عاشق خوردن کاکائو نباشد؛ جالب است بدانید کاکائو علاوه بر خوشمزه بودن، خواص فراوانی برای سلامتی دارد.

آزادسازی ۸۱ پهنه معدنی در اختیار ایمیدرو

تهران (پانا) - مدیر اکتشافات سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو) گفت از مجموع ۸۲ پهنه به وسعت ۵۰۵ هزار کیلومتر مربع که از سال ۹۱ ایمیدرو در اختیار داشت، به‌جز پهنه دیوان‌دره، سایر ۸۱ پهنه‌ها آزاد شده است.

همه عناوین رسانه‌های دیگر